XV Świętokrzyskie Dni Profilaktyki

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
2 czerwca 2017

XV  Świętokrzyskie Dni Profilaktyki

Konferencja  p.n. „Rodzina Twój bezpieczny świat”

 

 

W ramach tegorocznych obchodów XV Świętokrzyskich Dni Profilaktyki w dniu 30.05.2017r., w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kazimierzy Wielkiej pod patronatem Starosty Kazimierskiego odbyła się  uroczysta  Konferencja  p.n „ Rodzina Twój bezpieczny świat”.

Organizatorami Konferencji byli: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie                                       w Kazimierzy Wielkiej, Poradnia Pedagogiczno-Psychologiczna w Kazimierzy Wielkiej, Komenda Powiatowa Policji w Kazimierzy Wielkiej, Zespół Kuratorskiej Służby Sądowej                w Kazimierzy Wielkiej,  w roku bieżącym do organizacji tej Konferencji przyłączył się również Ośrodek Interwencji Kryzysowej.

Organizatorzy zaprosili do udziału w Konferencji:  rodziny zastępcze z terenu powiatu kazimierskiego, kierowników i pracowników socjalnych ośrodków pomocy społecznej, dyrektorów i pracowników socjalnych powiatowych jednostek organizacyjnych pomocy społecznej i pieczy zastępczej ( DPS w Bejscach, PŚDS, WTZ, CAPOW, RPOT                                w Kazimierzy Wielkie), dyrektorów Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo- Rewalidacyjnych w Cudzynowicach, dyrektorów i młodzież ze szkół średnich – Liceum Ogólnokształcącego w Kazimierzy Wielkiej, Zespołu Szkół Zawodowych  w Odonowie, Zespołu Szkół Rolniczych w Cudzynowicach, Zespól Szkół Zawodowych  w  Skalbmierzu oraz Centrum Kształcenia Zawodowego ZDZ w Kazimierzy Wielkiej.

Konferencja rozpoczęła się występami artystycznymi uczniów z Zespołu Placówek Szkolno- Wychowawczo- Rewalidacyjnych w Cudzynowicach.

Po występie zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego p.n „Rodzina- Twój bezpieczny świat”, który organizowany był przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie                    w Kazimierzy Wielkiej oraz Komendę Powiatowa Policji w Kazimierzy Wielkiej również  pod patronatem Starosty Kazimierskiego. Do udziału w konkursie zostali zaproszeni uczniowie klas III ze szkół podstawowych z terenu Powiatu Kazimierskiego. Starosta Kazimierski Pan Jan Nowak oraz przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej mł. asp. Łukasz Ramęda wręczyli nagrody laureatom I, II i III miejsca.

- I miejsce zajęła Julia Maderak z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Wielgusie,

-  II miejsce zajęła Oliwia Ciepichał z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Dobiesławicach,

- III miejsce zajęła Tatiana Godzik z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Skalbmierzu.

Laureatom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy.

Podczas konferencji zaprezentowane zostały następujące prelekcje :

 1. „Jak zbudować bezpieczny dom” - przedstawiła Pani Cecylia Kruszyńska psycholog Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Kazimierzy Wielkiej.                         
 2. „ Przemoc w rodzinie” - to temat prelekcji  mł. asp. Łukasza Ramędy z  Komendy Powiatowej  Policji  w  Kazimierzy Wielkiej
 3. Z rodziną w świat wartości"-   jak tego dokonać radziła  Pani Mariola Stojowska  psycholog  Ośrodka  Interwencji Kryzysowej  w  Kazimierzy Wielkiej.

W przerwie kawowej uczestnicy Konferencji degustowali potrawy przygotowane w ramach mini przysmaku „Gotuj zdrowo-smacznie i kolorowo” przez jednostki organizacyjne pomocy społecznej oraz pieczy zastępczej (DPS w Bejscach, PŚDS, WTZ, CAPOW, RPOT w Kazimierzy Wielkiej) oraz  podziwiali wystawę prac osób niepełnosprawnych – uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kazimierzy Wielkiej, Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w  Kazimierzy Wielkiej oraz mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Bejscach. 

Ponadto podczas Konferencji promowano rodzicielstwo zastępcze oraz Program  „ Aktywny Samorząd”.

Po zakończeniu Konferencji można było skorzystać z bezpłatnych porad i konsultacji pracowników:  Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kazimierzy Wielkiej, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kazimierzy Wielkiej, Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej, Kuratorskiej Służby Sądowej w Kazimierzy Wielkiej oraz Ośrodka Interwencji Kryzysowej.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie