XVI Świętokrzyskie Dni Profilaktyki

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
6 czerwca 2018

XVI  Świętokrzyskie Dni Profilaktyki

 

W ramach tegorocznych obchodów XVI Świętokrzyskich Dni Profilaktyki w dniu 22.05.2018r., w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kazimierzy Wielkiej odbyła się konferencja  p.n „Daj szansę sobie i dziecku – zostań rodzicem zastępczym”.

 

 Organizatorami konferencji byli: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kazimierzy Wielkiej, Poradnia Pedagogiczno-Psychologiczna w Kazimierzy Wielkiej, Komenda Powiatowa Policji w Kazimierzy Wielkiej, Zespół Kuratorskiej Służby Sądowej  w Kazimierzy Wielkiej oraz  Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Kazimierzy Wielkiej.

Organizatorzy zaprosili do udziału w konferencji:  rodziny zastępcze z terenu Powiatu Kazimierskiego, kierowników i pracowników socjalnych ośrodków pomocy społecznej, dyrektorów i pracowników socjalnych powiatowych jednostek organizacyjnych pomocy społecznej i pieczy zastępczej ( DPS w Bejscach, PŚDS, WTZ, CAPOW, RPOT  w Kazimierzy Wielkie), dyrektorów Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo- Rewalidacyjnych w Cudzynowicach, dyrektorów i młodzież ze szkół średnich – Liceum Ogólnokształcącego w Kazimierzy Wielkiej, Zespołu Szkół Zawodowych w Odonowie, Zespołu Szkół Rolniczych w Cudzynowicach, Zespól Szkół Zawodowych  w  Skalbmierzu oraz Centrum Kształcenia Zawodowego ZDZ w Kazimierzy Wielkiej.

Konferencje otworzył Starosta Kazimierski Jan Nowak, przywitał  przybyłych gości    i prelegentów po czym serdecznie zaprosił na występy uczniów z Zespołu Placówek Szkolno- Wychowawczo- Rewalidacyjnych w Cudzynowicach.

Podczas konferencji zaprezentowane zostały następujące prelekcje :

 1. „ Rola rodziny w rozwoju społeczno-emocjonalnym i poznawczym  w kształtowaniu postaw prospołecznych u dzieci”- Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna   w Kazimierzy Wielkiej psycholog Pani Cecylia Kruszyńska.
 2. „Czym jest sens życia i dlaczego warto pomagać” -  Ośrodek Interwencji Kryzysowej  w Kazimierzy Wielkiej psycholog Pani  Mariola Stojowska.
 3. „ Diagnoza problemu przemocy w rodzinie”- Komenda Powiatowa Policji w Kazimierzy Wielkiej sierżant Kinga Kupiec.
 4. „ Rodzina zastępcza w świetle obowiązujących przepisów prawa" – Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie  w Kazimierzy Wielkiej koordynator rodzinnej pieczy zastępczej Pani Aleksandra Ziętek.

W przerwie kawowej uczestnicy konferencji podziwiali wystawę prac osób niepełnosprawnych – uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kazimierzy Wielkiej, Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Kazimierzy Wielkiej oraz mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Bejscach. 

Po zakończeniu konferencji można było skorzystać z bezpłatnych porad i konsultacji pracowników:  Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kazimierzy Wielkiej, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kazimierzy Wielkiej, Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej, Kuratorskiej Służby Sądowej w Kazimierzy Wielkiej oraz Ośrodka Interwencji Kryzysowej.

 

 

Galeria

 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie