XIX Świętokrzyskie Dni Profilaktyki

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
21 czerwca 2022

Tegoroczne obchody XIX Świętokrzyskich Dni Profilaktyki pod hasłem „Doświadczenie traumy w biegu życia rodziny” zostały połączone z obchodami Dnia Dziecka. Miejscem obchodów była Regionalna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Kazimierzy Wielkiej, gdzie w dniu 10.06.2022r. odbył się piknik integracyjny.

Organizatorami pikniku było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Regionalna Placówka Opiekuńczo- Wychowawcza w Kazimierzy Wielkiej. Do organizacji przyłączyło się m.in. Centrum Kształcenia Zawodowego ZDZ w Kazimierzy Wielkiej. W pikniku udział wzięli: wychowankowie Regionalnej Placówki- Opiekuńczo Wychowawczej,  rodziny zastępcze z wychowankami, uczniowie z Zespołu Szkolno- Wychowawczo- Rewalidacyjnego z Cudzynowic. Do udziału w pikniku zaproszono dzieci z pieczy zastępczej z Ukrainy przebywające na terenie Powiatu Kazimierskiego, które podczas pikniku mogły miło spędzić czas, oderwać swoje myśli od codzienności oraz poprawić swoje samopoczucie.

Piknik cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji takich jak: dmuchana zjeżdżalnia, suchy basen z kulkami, trampolina, wata cukrowa, popcorn. Dużo śmiechu i radości wywołało pojawienie się klowna, który zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy i tańców. Nie zabrakło również smakołyków takich jak: pieczone kiełbaski, szaszłyki, ciasta, owoce, kolorowe desery oraz napoje. Podczas pikniku można było także skorzystać z bezpłatnych porad i konsultacji pracowników Centrum Pomocy: psychologa, pracownika socjalnego oraz koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie