Solidaryzując się z Ukrainą, z inicjatywy Starosty Kazimierskiego Jana Nowaka

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
4 marca 2022

 

zorganizowano zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy na rzecz obywateli Ukrainy, którzy pozostali w kraju aby bronić swojej ojczyzny.

Zakupiono między innymi: materiały opatrunkowe, środki higieniczne, leki przeciwbólowe, ale także: koce, śpiwory, materace, pościele i kołdry.

Do zbiórki włączyli się: pracownicy Starostwa Powiatowego w Kazimierzy Wielkiej, pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kazimierzy Wielkiej, pracownicy Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Kazimierzy Wielkiej, pracownicy Powiatowego Zespołu Ekonomiczno- Administracyjnego Szkół w Kazimierzy Wielkiej, pracownicy Regionalnej Placówki Opiekuńczo- Terapeutycznej w Kazimierzy Wielkiej, pracownicy Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo- Wychowawczych w Kazimierzy Wielkiej, pracownicy Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Kazimierzy Wielkiej, pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kazimierzy Wielkiej, mieszkańcy i pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Bejscach, ZDZ Kielce- Centrum Kształcenia Zawodowego w Kazimierzy Wielkiej oraz Liceum Ogólnokształcące im. Marii Curie-Skłodowskiej w Kazimierzy Wielkiej.

Zebrane rzeczy zostały przekazane w dniu dzisiejszym Fundacji ,,Dajemy Wybór’’, która dostarczy je stronie ukraińskiej.

            Dziękujemy wszystkim ludziom dobrego serca, którzy przyczynili się do wsparcia obywateli Ukrainy w tym jakże trudnym dla nich czasie.

 

,,Człowiek jest wielki, nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to, co ma lecz przez to, czym dzieli się z innymi.’’

św. Jan Paweł II

Galeria

  • Powiększ zdjęcie ukraina

    ukraina

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie